Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık

Okuyucu köşesi

Sevgili okuyucularım, Bugünden itibaren bu köşede merak ettiklerinizi paylaşacağım.
Anlatacağınız astrolojik hikayeleri bu köşede yayınlayacağım ve tabii bazı açıklamalar vve yorumlarım olacak.
okuyucukosesi@yaseminboran.com
e-mail adresine göndereceğiniz yazıları bekliyorum.
devamı için tıklayınız

Güneş tutulmasında Meditasyon nasıl yapılır?

Tutulma başlamadan en az yarım saat önce çalışmaya başlamanız gerekiyor. Bu nedenle hazırlığınızı daha önce yapmalısınız. Çalışmaya başlamadan önce ağır yemekler yemekten kaçınmalısınız. Hatta mümkünse böyle bir çalışma öncesinde hafif ve bitkisel gıdalarla beslenmenizi öneririm. Çalışma öncesinde mideniz dolu olmamalı fakat tamamen de boş olmamalı...

 

Çalışmaya başlarken sizi rahatsız edecek telefon benzeri her türlü uyarıcıları bertaraf etmelisiniz ve tamamen sakin kalabileceğiniz bir ortam yaratmalısınız. Ayrıca bedeninizi sıkmayan rahat kıyafetler giymenizi tavsiye ederim.

 

Çalışmaya başlarken arzu ederseniz bir mum yakabilirsiniz. Mum doğal ateştir ve odaklanmanıza yardımcı olur. Sonra mumun karşısında rahat bir biçimde oturun. Sırtınız dik olmalı ve bedeniniz rahat olmalı...

 

Şimdi çalışmaya başlayabilirsiniz. Önce niyet edin. Çünkü her şeyin başlangıcında niyet vardır. (Bir niyetiniz yoksa, yapacak bir şeyiniz yok demektir.)

Güneş Tutulması anı, kimyasal dönüşüm için uygun zamandır. Siz de kendinizi dönüştürmek için bu çalışmayı yapmaya niyet edin.

Bütün dikkatinizi kendinize yöneltin. İçselleşmek için gözlerinizi kapatmanız, dikkatinizi kendi içinize odaklamanıza yardımcı olacak. Önce zihin gözünüzle bedeninizi hissedin ve bedeninizi rahatlatarak, gevşeyerek çalışmaya hazır hale getirin.

Çalışmaya başladıktan sonra düşünceler sizi rahat bırakmayacaktır. Düşüncelere takılı kalmayın. Bırakın bir süre diledikleri gibi aksın. Siz sadece izleyin. Sonra derin nefes alın. Özellikle diyaframdan alacağınız soluğu genzinizde hissederek üç kez tekrarlayacak olursanız düşünceler tamamen uçup gider ve siz de çalışmaya odaklanabilirsiniz.

Bütün dikkatinizi kendinize yöneltin ve zihninizde tam önünüzden başlayarak tam bir daire oluşturacak şekilde ışıklı bir çizgiyle çevrenizi kuşatın. Sonra bu ışıklı dairenin yukarı ve aşağı doğru genişleyerek çepeçevre etrafınızı sardığını ve ışıktan bir kürenin içinde bulunduğunuzu hayal edin.

Sonra ışıklı kürenin giderek yoğunlaştığını ve içinde oturur vaziyette gördüğünüz kendinizin de ışığa dönüştüğünü hayal edin.

Sonra bir ışık küresi olarak genişlediğinizi ve yavaş yavaş bulunduğunuz yerin dışına çıktığınızı yaşadığınız kentin ve ülkenin ışığa dönüştüğünü hissederek genişlemeye devam edin.

Sonra bütün dünyayı ışığınızla kapladığınızı hissedin ve genişlemeye devam edin. Güneş sistemini, yıldızları ve bütün evreni ışık olarak algılayın. Kendinizi evren olarak hissedin ve evrenin siz olduğunu hissedin. Bir süre öylece kalın. Ve sonra üç soluk yapın. Işığı içinize çekin. Kuvvetli derin üç soluk yapmalı ve ışığı içinize çektikten sonra soluğunuzu verirken sahip olduğunuz potansiyel özelliklerin yaratıcılığa dönüştüğünü hayal edin.

Soluk alırken “Işığı içime çekiyorum” deyin ve soluk verirken “Potansiyel özelliklerimi yaratıcılığa dönüştürüyorum” deyin.

Bu halde bir süre kaldıktan sonra ışığınızı kendinize doğru çekin ve yavaş yavaş dünyaya doğru geri dönün. Bu sırada yıldızların yeniden form kazandıklarını görün.

Dünya olduktan sonra bulunduğunuz ülkeye doğru ışığınızı çekin ve dünyanın forma kazandığını görerek bulunduğunuz ülkeye ve bulunduğunuz yere doğru gelin.

Kendinizi ışık küresi olarak gördüğünüz zaman burada tek bir soluk yapın. Çok kuvvetli tek bir nefes ile ışığı içinize çekin ve soluğunuzu verirken yaratıcılığa dönüşen bedenim form kazanıyor deyin. Bedeninizin formunu hissedin. Canlılığı, hayatı ve enerjinizi hissedin. Enerjinizin yükseldiğini hissedin. Sonra etrafınızda ışıklı halkayı görün. Başlangıçta oluşturduğunuz ışıklı halkayı bu kez başlangıç noktasından geri dönerek silin ve çalışmanızı tamamlayın. Gözlerinizi açın ve gözleriniz açık olarak bedeninizi hissedin. Yaptığınız çalışmanın keyfini çıkarın. Bu çok hoş ve keyifli bir deneyimdir. Sonra ayağa kalkın ve mumunuzu söndürün. Çalışma bitmiştir.