Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık

Okuyucu köşesi

Sevgili okuyucularım, Bugünden itibaren bu köşede merak ettiklerinizi paylaşacağım.
Anlatacağınız astrolojik hikayeleri bu köşede yayınlayacağım ve tabii bazı açıklamalar vve yorumlarım olacak.
okuyucukosesi@yaseminboran.com
e-mail adresine göndereceğiniz yazıları bekliyorum.
devamı için tıklayınız

Rakamlar ve mitler

2017 yılının sayısal incelemesi

 

Canlı olan, cansız olanı terk ettiğinde, ölüm meydana gelir.

Canlı olan ile cansız olanı birleştiren enerji, hayat enerjisi, bütün evreni sarıp sarmalayan ve birleştiren bir kuvvet!

Çinliler bunun adına che, çi

Hintliler, prana

Mısır, ka

Batıda, evrensel enerji

Çağımızda ise hayat enerjisi, vital enerji diyoruz...

Kozmik enerji de diyebiliriz...

 

Hayat enerjisinin görünür biçimi güneş, görünmeyen içsel biçimi Ay ile bütünleşir ve buna bilinç diyoruz...

Bilincine vardığımızı görünür düzlemde kullanabilir, yaşayabilir ve içimizden dışarı yansıtabiliriz. Lakin görünür olanı yaşasak da anlayamayabiliriz... Ve hemen önümüzde dursa bile çoğunlukla görmeden, anlamadan yaşıyoruz!

 

Saf varlık,

Saf bilinç,

saf haz

 

Bir ben vardır, benden içeri diyen Yunus ile Brahmandaki Atman.. işte farkına varılması gereken!

 

İçerdeki ben ile bütünleşmeyi başaran kişi özgürleşir. Ben'i bağlayan tüm düşüncelerden ve dolayısıyla korkular, kaygılar ve düşüncelerin oluşturduğu baskıdan kurtulur... Ve özgürlüğe ulaşan kişinin artık ritüellere ihtiyacı yoktur!

Ve bu bakış açısının geliştirdiği yöntem elbette sorgulanabilir...

 

Türk mitolojisi dokuz dalı ağaçtan söz eder, yaradılış mitolojisinde...

 

Dokuz dallı ağaç

Ve ağacın her dalında bir insan yaratıldı

Dört erkek ve beş dişi

 

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

 

Şimdi bu sayılara bakalım;

 

Tek sayılar dişi (Negatif)     1, 3, 5, 7, 9  (Beş adet dişi)

Çift sayılar erkek (Pozitif)    2, 4, 6, 8     (Dört adet erkek)

 

Dokuzlu sistem (0'ın keşfinden önceki dönem) ve günümüzde tüm sayıların toplamından 9 çıkartılarak oynan oyunların aracılığı ile biliniyor ve hatta numarolojide dokuzluk hesaplama sistemi uygulanıyor!

 

0= Hiçlik

9= Boşluk

 

9+1=10  1+0=1

9+2=11  1+1=2

9+3=12  1+2=3

9+4=13  1+3=4

.....   ....   .....

 

9 hangi sayı ile toplanır ise o rakamı veriyor. Yani etkisiz eleman. Buna karşılık 0 hangi rakamın önüne veya arkasına gelirse çoğaltıyor veya eksiltiyor.

Bu durumda en büyük rakam 8 oluyor.

 

Bir kare çizdiğimizde ve bunu üçe böldüğümüzde 9 kutu oluşur. Bu kutuların dört köşesini dört dişi kuvveti temsil eden 2, 4, 6, 8 işgal eder.

 

9, özgür zihni temsil eder ve karenin en üst sırasında 2 ile 4 tam ortasında durur. Ve tam oppozitinde yani en altta 1 vardır.

1 rakamı her şeyin başlangıcı ise, tamamlayıcısı olan 9, 8 ile 6 nın ortasında durur. Ve bu durumda en büyük rakam 8 oluyor. İki adet 4 yani 2 + 4 = 8  ve dört kenarı olan iki kare ile oluşturulan kutsal sekizgen... Şimdi sekizgen biçiminin kuvvetini sonra incelemek üzere tek bir kare üzerine çizdiğimiz kutucuklar içine yerleştirilmiş olan dizgeye geri dönelim.

 

Ve işin en ilginç yanı yukardan aşağı, soldan sağa tüm satırların toplamı 15 ediyor ve 10 çıkarttığınızda 5 kalıyor! Dokuz çıkarttığınızda 6 kalıyor ki, kutsal metinlerde sözü geçen “Tanrı altı gün düşündü ve yedinci gün OL dedi ve oldu” cümlesi ile karşılaşıyoruz.

 

Neyse Eski Türk mitolojisinde adı geçen dokuz dallı ağaç, Kabalada dünyayı (Malkuh) işin içine katmazsak 9 sephira, küreden oluşuyor... Neyse şimdi konuyu dallandırıp budaklandırmadan 9'luk sistemin hikmetini anlamak için 0 değerine bakmamız gerek.

 

1'den dokuza sayı değerinin karşılığı olan titreşimler, frekanslar düzleminde 0 titreşmeyen yani nötr bir değer ve yanına geldiği sayının değerini azaltıyor veya çoğaltıyor. Bu durumda her bir sayı bir frekansa denk geliyor veya titreşimleri saydığımız zaman karşılık gelen sayı ile renkler, notalar, harfler beliriyor. Ve diyor ki Hermes tris magustos; Kelimeler, harflerdir ve harfler sayılardır ve sayılar tanrılardır. Yani burada her bir sayının denk geldiği kuvvete tanrı, diyebiliriz! Çünkü tanrı, insan için bilinmeyen gücü temsil ediyor. İnsanın bilmediği etkileyici, yaratıcı güçten söz ediliyor!

Magus, usta anlamına geliyor ve buradaki Hermes, üç kere usta yani ustaların ustası olduğuna göre çıraklara bir bilmece sunuyor. Bilmeceyi çözen usta olacak! Sonra bir de bir başka bilmece daha sunuyor; Yeryüzünde ne varsa, gökyüzünde de benzeri var!

 

Hermes Tries Magustus'un ikinci bilmecesini sonra irdeleriz şimdi konumuz rakamlar...

 

Birden dokuza rakamların kuvvetlerini davet etmek için kelimeleri kullanabiliriz, notaları yani müziği kullanabiliriz, biçimleri ve renkleri kullanabiliriz ve hatta hepsini birden kullanabiliriz.

 

Renklerden, renk terapi

notalar ve kelimeler birleşince şarkılar ortaya çıkar... Müzik terapi

biçimler, seramoniler, ritüeller

 

Ve tüm bunların hepsi insanın bilincinin derinliklerindeki bilgiyi uyandırır ve içerden dışarı yansır.

Kendinizi etkilediğiniz zaman dünya etkilenir ve değişir ve yaşadığınız dünyayı değiştirirsiniz ve bu değişim sizin değişiminizdir... Sonra sizinle birlikte olanlar da değişir...

 

2017 rakamının kuvveti

 

2000 yılına girdiğimizde 2'nin kuvveti uyandı ve 2001 yılı ile birlikte başlangıç yapıldı... (2+1=3 ve 3, ve üç boyutlu dünya yani görünür olan maddenin tezahürü) ve sonra 2002 çok önemli bir sene oldu dünya için. 2002 rakamı, 20 ve 02 ayna görüntüsü ve 2'nin zamanı başladı, anlayanlar için!

 

İşte 2001 yılının Dünyasına baktığımızda, ikinin kuvvetine denk bir başlangıcın işaretlerini görüyoruz! Ve en önemli işaret yıl sonuna doğru 11 Eylül 2001 Amerika'da ikiz kulelerin yıkılması geleceğe damgasını vurdu ve 2'nin kuvveti kendini gösterdi... Geleceğin yönünü belirledi!

 

Şimdi 2017 yılının nasıl olacağının rakamlar ile ifadesine baktığımızda 2'yi 8'in besleyeceğini anlıyoruz...

8 rakamı da tıpkı 2 gibi eril kuvvet! İkinin dört katı! Yani dört kere iki... Ve Doğunun en köklü kültürlerinden Çin sayı dizgesinde en büyük rakam! Ve Hint kültüründe karşılaştığımız kutsal sekizgen!

 

Hala 2000'li yılların başlangıcındayız! 2017 yılına girdik ve başlangıcın sonlarına yaklaştık. Bir ve yedi dişi enerji iki ise eril kuvvet. Ve 2017'nin toplamı 28 ve 2+8=10 1+0=1

Bu sene 1999 yılının, yani binli yılların bitiminde açığa çıkan enerjinin anlaşılır bir biçimde değiştirici etkisini yaşayacağız. Yani 1'in yansıması, gölgesi ile karşılaşacağız.

 

1999 rakamını toplayınca 28 ve 2+8=10  1+0=1 Ve böylece iki ve sekizin kuvveti, 2017'de anlaşılır olacak, anlayacak düzlemde olanlar için... Ve 2017 yılından itibaren gelişen olaylar 2'nin kuvvetini anlayacak duruma getirecek dünyayı... Yani 2'nin titreşim düzeyine uyum sağlama dönemi olarak tarif edebilirim. Uyum sağlamayı başaranlar 2020'ye adım atacak, sağlayamayanlar ise, 2020'yi göremeyecek!

 

Yani bu sene 2017 yılı çok önemli bir süreç! 2000'li yılların en önemli zamanlarından biri. Ve 1000'li yılların yani 1'in bitişiyle birlikte açığa çıkan 2'nin kuvvetine uyum sağlama, anlama süreci.

Anlamadığımız şeyi yönetemeyiz, kullanamayız... Şimdi anlama zamanı... Zor olsa da fırsat zamanı!

 

 

SAYILAR ÖNEMLİ

 

zaman: Önce-sonra

 

mesafe: uzaklık, yakınlık

 

yüzölçüm: alan belirleme

 

nüfus: çokluk, azlık

 

ayırt etme aracı: şeyleri (nesneler) birbirinden ayırt edip kümeler oluşturmak

 

ekonomi: maddenin değerini belirlemek

 

enerji: farklı enerji formları

 

 

1 sayısı: Başlangıç, tohum, nokta, eril enerji, tarot kartında majisyen kartı (Evrenin bilinmeyen kuvvetini araştıran majisyen, evrensel yasaları anlar ve uygular. Bilgi toplayan, saklayan, aktaran ve enerjisini yayan olarak başlangıcı temsil eder. Yeni bir zamanın başlaması)

 

2 sayısı: maddenin oluşumunu destekleyen karşıt güç, 1 in yansıması 1 ve 1+1=2 yani var olanın gölgesi, oluşumdan önceki belirsizlik, kaos, dişi enerji, ayırt edici kuvvet, (Gece-gündüz, pozitive-negative, dişi-erkek)

tarot kartında Dişi Papa kartı (Yayılan enerjiyi toplayan ve günü geldiğinde topladığı enerjiyi açığa çıkartma gücüne sahip, yaşam enerjisini denetleyen gizemli kuvvet. Bu kaotik kuvvettin açılımı istikbalin karanlık yani bilinmez olması)

 

3 sayısı: oluşum, zıtlıkların birliğinden doğan madde 2+1=3, dişi ve eril enerjinin birleşimi ile ortaya çıkan madde, (dişi ve erkek birleşimi ile doğan çocuk) dünyanın bağlı olduğu kuvvet. Tarot kartında İmparatoriçe kartı (doğanın yaratıcılığı ile bütünleşir. Enerjinin görünür olması. Yani çocuk, verimlilik, yaratıcılık)

 

(Devam edecek)