Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık

Okuyucu köşesi

Sevgili okuyucularım, Bugünden itibaren bu köşede merak ettiklerinizi paylaşacağım.
Anlatacağınız astrolojik hikayeleri bu köşede yayınlayacağım ve tabii bazı açıklamalar vve yorumlarım olacak.
okuyucukosesi@yaseminboran.com
e-mail adresine göndereceğiniz yazıları bekliyorum.
devamı için tıklayınız

2018

GÖZÜ ZİRVEDE OLANLARIN YILI

Satürn Oğlak Burcunun yöneticisi ve yeni yıla girerken Satürn Oğlak Burcuna girmiş olacak!

Zirveyi temsil eden Oğlak Burcunun sembolize ettiği tüm özelliklerin görünür hale geleceği 2018 yılına damgasını vuran Satürn, sarp dağların yamaçlarında dolaşan ve gözünü zirveye dikmiş olanlar için heyecan verici bir yıl olacağını gösteriyor. Tabii zor koşullar ve zorluklardan zevk alanlar için heyecan verici…

Otoriteyi ve ciddiye alınan tüm konuları temsil eden Satürn, alışkanlıkları değiştirmeye zorlarken bugüne kadar korktuğunuz için yapmaktan kaçındığınız ne varsa, artık bunlarla yüzleşebileceğinizi işaret ediyor.

 

*** Ya disipline olacaksınız veya baskılar ile mücadele etmek zorunda kalacaksınız… Seçim sizin…

Mücadele gerektiren her ne varsa, bütün bunları kendinizi gerçekleştirmek için yapacaksınız. Hayatınızı zorlaştıran alışkanlıklarınızı değiştireceksiniz. İstediğiniz gibi yaşamanıza izin vermeyen kişileri hayatınızdan çıkartacaksınız ve bütün bunları yapabilecek duruma gelmek için gayret göstereceksiniz. Elbette tüm bunları yapmak kolay olmayacak fakat Satürn, isteklerinizi gerçekleştirmeniz için sizi destekleyecek.

Bu süreç içinde isteklerinizi gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan değişiklikleri bile isteye yapabilirseniz yani gönüllü bir biçimde zorluklara göğüs gererseniz, Satürn sizi destekleyecek. Yoksa hayatınızdaki değişiklikleri mecbur kalarak yapacaksınız. Yani yapmanız gerekenleri yapmadığınız takdirde Satürn sizi zorlayacak ve elbette bu pek kolay olmayacak. Zorluk derecesi artmış olacak.

Oğlak Burcu zirveyi temsil ediyor ve Oğlak Burcunun yöneticisi Satürn, zirveyi gerçekleştirmek için zorluyor. Zirve; kişinin kendisini en iyi hissettiği yer ve bu yere gelebilmek hiç kolay değil!

 

**** Kendinizi her zaman olduğundan daha fazla önemseyeceğiniz bir yıl olacak 2018… Çevrenizde önem verdiğiniz kişileri de sizi önemsemeleri ve ciddiye almaları için zorlayacaksınız. Bu sırada eski dostlarınızı kırmaktan kaçınmalısınız. Yeni çevreler, yeni arkadaşlar, yeni dostluklar kurarken eski dostlarınızı ihmal etmeseniz iyi olacak. Tabii siz değişirken ve alışkanlıklarınızı değiştirirken eski dostlarınızın davranışlarından etkilenebilirsiniz. Daha doğrusu onlar hep aynı davranıyorlar fakat siz değişiyorsunuz ve artık onların davranışlarına katlanamıyor olabilirsiniz. Ancak yine de itiraz etmeden önce bir kez daha düşünün!

Satürn’ün etkisi görünür ve maddi olduğu için aslında başa çıkabilirsiniz. Fakat başa çıkmak bu kez biraz daha zor…

SATÜRN’ün KUVVETLİ ETKİSİNDE OLAN BURÇLAR

Oğlak, Yengeç, Koç, Terazi

Hırslı, öfkeli ve dediğim dedik olanlar için zor bir sene… Tarzinizi, alıştığınız davranış biçimini değiştirmeye zorlayan olaylar karşısında sert ve inatçı bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmak gerekiyor.

 

Başta Oğlak ve Yengeç Burcunun ilk on günlük devresinde doğanlar ile Koç ve Terazi Burcunun ilk on günlük devresinde doğanlar için bu sene pek kolay geçmeyecek. Zorluk derecesi elbette sahip olduğunuz potansiyel ile sınırlı… Yani bu yıl potansiyel yeteneklerinizi ortaya koymak için kendinizi ve çevrenizi zorlayacaksınız…

Bu sene işler sizin istediğiniz gibi gitmeyebilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için çok fazla gayret gösterirken sağlığınızı ihmal etmeyin. Özellikle cilt, saçlar ve kemikleriniz, diz kapaklarınız, batın bölgesi, mide ile ilgili çıkabilecek sorunları önemseyin . Ayrıca baş ağrısı ve ateşli hastalıklar önemli olabilir. Bedeninizin verdiği işaretleri dikkate alın… Özellikle Oğlaklar, Yengeçler, Koç ve Terazi burcunun ilk on günlük devresinde doğmuş olanlar ile ayrıca doğum haritasında bu burçların ilk on derecesinde kişisel gezegenleri duranlar için sağlık konuları bu sene önem kazanıyor. Daha önce ihmal ettiğiniz rahatsızlıklarınızı bu sene tedavi etmeniz gerekiyor. Özellikle MART-NİSAN ve TEMMUZ-AĞUSTOS ayları tedbirli olmak gereken dönem…

 

TUTULMALAR DÖNEMİ

31 OCAK Ay Tutulması Aslan Burcun’un 11 derecesinde oluşuyor

2-7 Ağustos günleri arasında doğmuş Aslanlar ile 29 Ocak-3 Şubat günleri arasında doğmuş Kovalar etkilenecek.

16 ŞUBAT Güneş Tutulması Kova Burcu’nun 27 derecesinde

14-18 Şubat günleri arasında doğmuş Kovalar ile 18-23 Ağustos günleri arasında doğmuş Aslanlar etkilenecek.

13 TEMMUZ Güneş Tutulması  Yengeç Burcunun 20 derecesinde

10-16 Temmuz günleri arasında doğmuş Yengeçler ile 8-14 Ocak günleri arasında doğmuş Oğlaklar etkilenecek.

27 TEMMUZ Ay Tutulması (Tam Tutulma) Kova Burcunun 4 derecesinde

23-28 Ocak günleri arasında doğmuş Kovalar ile 25-31 Temmuz günleri arasında doğmuş olan Aslanlar etkilenecek.

11 AĞUSTOS Güneş Tutulması Aslan Burcunun 18 derecesinde

8-14 Ağustos günleri arasında doğmuş Aslanlar ile 4-10 Şubat günleri arasında doğmuş Kovalar etkilenecek.

 

HANGİ YIL DOĞANLAR bu sene SATÜRN’den ETKİLENİYOR

En yakın tarihten başlamak istiyorum.

2002 ile 2003 yılının ilk yarısı doğmuş olanlar ilk önemli deneyimlerini yaşayacaklar. Ebeveynlerinin kendilerini önemsemelerini istedikleri bir süreç içine giriyorlar. Bu yıllarda doğmuş çocuklarınıza her zaman olduğundan daha fazla özen göstermeniz gerekiyor. Davranışlarını dikkatli inceleyin ve büyümelerine izin verin. Korkular, itirazlar ve kendi içine kapanırken kendini anlamak ve bilmek istediği bu dönemi atlatmasına yardımcı olmak gerekiyor.

 

1988 ile 1989 doğumlu olanlar ise artık kendi istedikleri gibi yaşamak için kuvvetli bir istek içine giriyorlar. Elbette geleneklerin ve içinde bulunduğunuz toplumun dayattığı (bu dönem içinde olayları ve kişileri, özellikle otoriteyi temsil eden ebeveynler ve patronların davranışları dayatma olarak algılanır) davranış modelinin dışına çıkmak isteyeceksiniz. Bugüne kadar yaşadığınız koşulları tamamen değiştirmek isteyecek ve bunun için mücadele edeceksiniz. Evinizi, işinizi  hatta yaşadığınız şehir veya ülkeyi değiştirmek için büyük bir gayret içine girebilirsiniz.

 

1973 ile 1974 doğumlular için çok önemli bir yıl, bu sene… Belki de bütün hayatınız boyunca unutmayacağınız tecrübeler yaşayacaksınız. Korkularınız ile yüzleşebilirsiniz ve yapmak istediğiniz halde bir türlü yapamadıklarınızı yapmak için harekete geçebilirsiniz. Ancak isyan ettiğiniz ve istemediğiniz her ne varsa, bunlara itiraz etmeden önce bir kez daha gözden geçirin. Sabır ve dirayet gerektiren önemli bir değişim süreci başlıyor sizin için…

 

1958 ile 1959 doğumlular hayatlarının önemli bir dönemeç noktasına gelmiş bulunuyorlar. Bugüne kadar tüm yaptıklarınızı, yaşantınızı gözden geçireceksiniz ve artık dikkatinizi kendinize odaklayacaksınız. Tabii kişinin kendisiyle yüzleşmesi pek kolay değil. Hayatınızı vakfettiğiniz şeyleri gözden geçirirken çok fazla derinleşmeseniz iyi olur. Bu süreç içinde kendinize yeni yaşam amaçları bulmak için bir arayış içine girebilirsiniz. Siz böyle bir arayış içinde olmasanız bile karşılaştığınız olayları baskı olarak algılayabilir ve içinde bulunduğunuz koşulları değiştirmek için mücadele edebilirsiniz. Aslında yeni sorumluluklar almak ve bunun baskısıyla mücadele etmek, çevrenizle mücadele etmekten çok daha geliştirici olacak. Böylece kendi potansiyel gücünüz ve yeteneklerinizi de keşfetmiş olacaksınız. 

 

1944 ile 1945 yılının ilk yarısında doğmuş olanlar için önemli bir süreç başlıyor. Bu sene karşılaştığınız olaylar alışkanlıklarınızı değiştirmeniz için sizi zorlayacak. Baskı yaratan durumlar olabileceği gibi meydana gelen olayları baskı olarak algılayabilirsiniz ve itiraz edebilirsiniz. Yaşantınızı gözden geçireceğiniz bir süreç içine giriyorsunuz. Alışkanlıklarınızı değiştirmeye zorlayan durumlara direnç göstermek yerine anlamaya çalışın. Araştırmak, öğrenmek ve yeni amaçlar edinmek için gayret gösterin.

 

1929 yılının ikinci yarısı ile 1930 doğumlular, sizin için Satürn’ün bir kez daha doğum anınızdaki Satürn ile buluştuğu nadir şanslı kişilerden birisiniz. Deneyimlerinizi ve tecrübelerinizi aktarmak için bu dönemi bir fırsat olarak kullanabilirsiniz. Veya çok fazla yaşadığınızı düşünüp artık yaşamaktan vazgeçebilirsiniz. Gençlik yıllarınızı ve değişen dünyanın sunduklarını karşılaştırırken karamsar bir yorum yapmak yerine gelip geçen zamanın değerini kavramış kişinin duygusuyla birikiminizi paylaşmak için gayret gösterirseniz, Satürn sizi destekleyecek… Karar sizin!