Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık

Okuyucu köşesi

Sevgili okuyucularım, Bugünden itibaren bu köşede merak ettiklerinizi paylaşacağım.
Anlatacağınız astrolojik hikayeleri bu köşede yayınlayacağım ve tabii bazı açıklamalar vve yorumlarım olacak.
okuyucukosesi@yaseminboran.com
e-mail adresine göndereceğiniz yazıları bekliyorum.
devamı için tıklayınız

YAY

Yöneticisi: Jüpiter
Uğurlu Gün: Perşembe
Uğurlu Sayı:                   
Uğurlu Rengi:                Mor, Koyu Mavi
Uğurlu Taşı:                  Turkuaz
İdare Ettiği Organ:         Kalça, Karaciğer, Pankreas
Karakteri:                      Değişken
Elementi:                      Ateş
Cinsiyeti:                       
Olumlu Özellikleri:         
Olumsuz Özellikleri:     
Anlaştığı Burçlar:          Koç, Aslan, Terazi, Kova
Anlaşamadığı Burçlar:   
Zıt Burcu:    İkizler (Zıtlaşarak anlaşır)
 

Zodyak’ın en iyimser tipleri olan Yaylar, bu özellikleri sayesinde şansı davet ederler. Burçlar kuşağının bu şanslı tipi iyimserliğin getirdiği rahatlığı çevrelerine yansıtır ve neşeleriyle en gergin ortamları bile yumuşatırlar. Özellikle ciddi sorunlar ortaya çıktığı zaman olumlu tavırlarıyla dikkat çekerler.
 

Harekete geçtikleri konuda olacağına inanarak işe başlayan Yaylar’ın işleri yolunda gider. Şu sıralar derin düşüncelere dalan Yaylar’ın içsel seyahatler yapmaları mümkün fakat fazla derinleşmeseler ve seyahatlerini dış dünyada yapsalar daha iyi olacak. Fakat bir proje üzerinde çalışıyorsanız, bundan daha iyi bir zaman bulamazsınız. Bu arada yapılması gereken işler bekleyebilir. Zaten genel olarak (Doğum anında başka bir etki almadıysa) Yaylar aceleci tipler değildir. Gelişmeleri akışına bırakmayı ve izlemeyi bilirler. Nasıl olsa her şey istedikleri gibi gelişecek ve sonunda istediklerine kavuşacaklarını bilirler. Bu bilgiyle ve iyi beklentiler içinde bulundukları için de istedikleri olur.
 

Genişleme, büyüme ve evrensel bilgiye ulaşmak için hareket halinde olmak gerektiğini bilen Yaylar, uzun yolculuklara çıkmaktan büyük keyif alır.
 

Dar alanlar, kapalı mekanlardan hoşlanmayan Yaylar’ın özgürlüğünü kısıtlayan durumlar hasta olmalarına neden olabilir. Anne, baba, eş, patron veya arkadaşının kendisine baskı uygulamasından ve kısıtlamasından hiç hoşlanmaz. Tepkileri şiddetli olmasa bile istediği özgür ortamı yaratmayı başarır. Baskı kurduğunuz zaman hemen uzaklara gitmek için projeler yapmaya başlar.
 

Büyük veya çok uzak hedefler bir Yay’ı korkutmaz. Doğuştan maceracıdır ve hedefin neresi olduğu çok önemli değildir. Sadece gidilecek bir hedef olması yeterlidir. Çünkü bir hedefin olması demek, yola çıkmak demektir ve bir Yay için yollarda olmak önemlidir. Bu nedenle Yaylardan pek çok araştırmacılar ve seyyahlar çıkar.