Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık

Okuyucu köşesi

Sevgili okuyucularım, Bugünden itibaren bu köşede merak ettiklerinizi paylaşacağım.
Anlatacağınız astrolojik hikayeleri bu köşede yayınlayacağım ve tabii bazı açıklamalar vve yorumlarım olacak.
okuyucukosesi@yaseminboran.com
e-mail adresine göndereceğiniz yazıları bekliyorum.
devamı için tıklayınız

TERAZİ

Yöneticisi: Venüs
Uğurlu Gün: Cuma
Uğurlu Sayı:                   
Uğurlu Rengi:                Açık Turkuaz, Pastel tonlar
Uğurlu Taşı:                  Zümrüt
İdare Ettiği Organ:         Böbrek ve Bel bölgesi
Karakteri:                      Öncü
Elementi:                      Hava
Cinsiyeti:                       
Olumlu Özellikleri:         
Olumsuz Özellikleri:     
Anlaştığı Burçlar:          İkizler, Kova, Aslan, Yay
Anlaşamadığı Burçlar:  Yengeç, Oğlak
Zıt Burcu:    Koç (Zıtlaşarak anlaşır)
 

Sonbahar mevsiminin başlangıç dönemini yöneten Terazi burcu, Zodyak’ın yedinci burcudur. Tabiatın çok çeşitli renklere büründüğü, uyum ve ahengin yarattığı güzelliği bütün ihtişamıyla sergilediği bu dönemin insanları son derece naif, ince, güzellik anlayışı çok yüksek tiplerdir. Bulundukları ortamın güzel olmasına, çevrelerinde güzelliklerin bulunmasına ihtiyaçları vardır. En fazla da uyum ve ahenge ihtiyaç duyarlar.
 

Terazi, dengeyi sembolize eder. Uyum ve ahengin yarattığı denge, Terazi insanlarının ihtiyaç duydukları dinginliği, huzuru sağlar. Bu nedenle Terazi tiplerinin huzursuz ve karmaşık ortamlara tahammülleri yoktur. Gerilimli ortamlar, tartışmalar ve karmaşa içinde yaşayamaz. Derhal müdahale eder. Bu nedenle Terazi tiplerinin bulundukları ortamlarda bir huzursuzluk çıkma ihtimali varsa, Terazi tipleri dengeyi sağlamak için uzlaştırıcı bir rol üstlenirler. Genellikle arkadaşlarının arasındaki gerilimi yatıştırır ve ortak bir noktaya getirmeyi başarır.
 

Hava’nın çocukları Teraziler’in ilişki ihtiyacı çok yüksektir. Çok çeşitli kişileri, farklı kültürler ve farklı sosyal çevrelerden gelen birbirinden farklı kişileri biraraya getirebilir veya her biri ile farklı ortamlarda sanki onlardanmış gibi görüşebilir. Tıpkı tabiatın sergilediği renk çeşitliliği gibi Teraziler de arkadaş çeşitliliğine sahiptir.
 

Bir Terazi’nin böylesine çeşitliliği içinde barındıran duygu zenginliği, karar vermesini zorlaştırır. Çünkü içsel olarak her şeyin olabileceğini bilir. Bunun sonucunda bir karar vereceği zaman bütün yönleriyle düşünmeye başlar. İşte o andan itibaren sıkıntı da başlar. Çünkü her şeyin olabilmesi durumu, belirgin bir seçimin yapılabilmesini zorlaştırır ve kararsızlıklar içine girer. Kararsızlık ise, Terazi’nin dengesini bozar. O dakikadan itibaren uyumlu, huzurlu kişinin yerine son derece gerilimli, huzursuz biri ortaya çıkar. Geçinilmesi son derece zor olan bu kişinin tekrar dengesini bulabilmesi için zamana, daha doğrusu karara ihtiyacı vardır. Kararını verdikten sonra yine eski sakin ve uyumlu Terazi karşınıza çıkar.
 

Güzellikle birleşen sanat, Teraziler’in en belirgin özelliğidir. Bir sanatı icra etmese bile (Çoğunlukla sanatın bir dalıyla özellikle müzikle ilgilidirler) sanat çevrelerinde dolaşmayı severler.