Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık

Okuyucu köşesi

Sevgili okuyucularım, Bugünden itibaren bu köşede merak ettiklerinizi paylaşacağım.
Anlatacağınız astrolojik hikayeleri bu köşede yayınlayacağım ve tabii bazı açıklamalar vve yorumlarım olacak.
okuyucukosesi@yaseminboran.com
e-mail adresine göndereceğiniz yazıları bekliyorum.
devamı için tıklayınız

KOVA

Yöneticisi: Uranüs
Uğurlu Gün:  
Uğurlu Sayı:                   
Uğurlu Rengi:                 
Uğurlu Taşı:                   
İdare Ettiği Organ:          
Karakteri:                      Sabit
Elementi:                      Hava
Cinsiyeti:                       
Olumlu Özellikleri:         
Olumsuz Özellikleri:     
Anlaştığı Burçlar:           
Anlaşamadığı Burçlar:   
Zıt Burcu:    Aslan (Zıtlaşarak anlaşır)
 

Kış mevsiminin bütün özelliklerinin belirgin bir biçimde yaşandığı, yani kışın tam ortası olan 20 Ocak-18 Şubat günleri arasındaki dönemi yöneten Kova burcu, Hava grubunda bulunan burçlar arasındaki en görünen ve somut etkiye sahip olan burcudur.

Kış mevsiminin sert rüzgarları nasıl kuvvetle hissedilirse, Kova Burcunun yönettiği bu dönem içine doğan insanlar da öylesine sert, kararlı, zor koşullara dayanıklı ve bulundukları yerde varlıklarını hissettiren tiplerdir.

 

Değiştirici ve yenilikçi özellikleriyle hem kendilerini, hem de bulundukları çevreyi etkileyen Kova Tipleri, sert koşullara maruz kaldıkları zaman da pes etmez ve büyük bir dirençle karşı koyarlar. Bir Oğlak kadar olmasa bile son derece mücadeleci ve hatta bir Oğlak’tan daha kararlıdır fakat Oğlak kadar katı değildir. Çünkü ne de olsa bir Hava’dır.

 

Hem Oğlak, hem de Kova burcunun yöneticisi olan Satürn, disiplin ve zamanın efendisi olsa da, Oğlak Burcundaki Satürn, ağır bir element olan Toprak ile bütünleşir. Buna karşılık Kova, hava elementinin burcudur ve Hava ile bütünleşen Satürn, zaman içinde hızlı hareket eder. Hem geçmiş, hem gelecek, hem de şimdiki zaman arasındaki hızlı geçişleriyle Kova tipleri dikkat çekici olurlar. Genellikle bulundukları zamanın ötesinde yaşayan tipler olarak bulundukları zamanın insanları tarafından anlaşılmaz olabilirler.

 

Kova’yı Satürn’den başka keşifler, yaratıcılık ve özgürlüğü sembolize eden Uranüs yönetiyor. Ve elbette sınırları zorlayacak olan Kova için evrensel ihtiyaçlar, kişisel ihtiyaçların önünde geliyor.

Yaratıcılık, mucitlik düzeyinde olabileceği gibi çılgınlık düzeyinde de görülebilir.

Kolaycı Kovalar, hayatı kolaylaştırmaya çalışırken hem kendileri, hem de çevreleri için zor olabilirler, hatta hayatı zorlaştırmaları da mümkün. Ve zaten anlaşılmaz olduklarını baştan kabul ederseniz ve bir Kovayı zorlamazsanız, o da sizi zorlamayacak, hatta zor zamanlarınızda yanınızda olacaktır.

 

Her şeyin içine nüfuz eden hava, Kova burcu insanlarının her şeyi anlamak, bilmek ve derinlemesine öğrenmek isteyen kişiler olmasını sağlar.

Yani Kovalar, bulundukları yerde ne varsa, her şeyi derinlemesine öğrenir. Öğreninceye kadar kararlı bir şekilde orada kalır ve sonra yeni keşiflerin peşine düşerler. Bir Kova'yı aynı yerde sürekli tutabilmek için daima öğrenilecek yeni bilgiler veya çözülecek yeni bulmacalar gerekir.

 

Kovalar için tek bir hedef vardır ve hedefe ulaştıktan sonra artık burayı öğrendiği için başka bir hedefe yönelir. Hedefe ulaşana kadar son derece kararlı çalışır. Ulaştıktan sonra başka bir hedefin peşine düşmeye hazırdır. Onların bu halini maymun iştahlılıkla karıştırmamak gerek. Çünkü bir Kova kesinlikle geçici hevesler peşinde değildir. O sadece gerçekten öğrenmek ve bilmek ister.  İşte bu nedenle yaşantılarının hemen bütün alanlarında bulundukları yeri, konumu değiştirir. Ve hatta aşkları bile, aşık oldukları kişiyi tanıyıncaya kadar sürebilir...

 

Şayet bir Kova’ya aşıksanız gizemli kalmaya özen gösterin ve sizi tamamen çözmesine izin vermeyin. Onu şaşırtmaya devam ettiğiniz sürece size olan aşkı devam edecektir.