Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık

Okuyucu köşesi

Sevgili okuyucularım, Bugünden itibaren bu köşede merak ettiklerinizi paylaşacağım.
Anlatacağınız astrolojik hikayeleri bu köşede yayınlayacağım ve tabii bazı açıklamalar vve yorumlarım olacak.
okuyucukosesi@yaseminboran.com
e-mail adresine göndereceğiniz yazıları bekliyorum.
devamı için tıklayınız

KOÇ

Yöneticisi: Mars
Uğurlu Gün: Salı
Uğurlu Sayı:                  1
Uğurlu Rengi:                Kırmızı
Uğurlu Taşı:                  Yakut
İdare Ettiği Organ:         Baş, yüz
Karakteri:                      Öncü
Elementi:                      Ateş
Cinsiyeti:                      Erkek
Olumlu Özellikleri:        Cesur, atak, dinamik 
Olumsuz Özellikleri:    Sabırsız, dikbaşlı, cüretkar
Anlaştığı Burçlar:          Aslan,Yay, İkizler, Kova
Anlaşamadığı Burçlar:  Yengeç, Oğlak
Zıt Burcu:    Terazi (Zıtlaşarak anlaşır)
 

Koç Burcu, ilkbaharın başlangıcını yönetiyor. Aynı zamanda tüm mevsimlerin de başlangıç dönemi. Bu mevsimin içine doğan Koç tipleri de doğanın uyanışındaki heyecan ile doludurlar. Çevrelerine büyük bir coşkuyla bakar ve her gördüklerinden etkilenirler. Yeni insanlar tanımak, yeni başlangıçlar yapmak için büyük bir hevesle dolaşır. Çevrelerinde bulunan hemen her şeyle ilgilenirler. Cesaretleri, öfkeleri, sevgi ve istekleriyle bir çocuğun kaygısızlığını ve coşkusunu yansıtırlar.
 

Koç burcu tipleri ister erkek, ister kadın olsun daima yeni başlangıçlar yapmaya ihtiyaç duyarlar. Başlayacakları yeni bir şey yoksa, heyecanları, istekleri söner neredeyse hasta olurlar. Bu tip durumlarda en kolay etkilenen organları baştır. Nedensiz baş ağrıları ortaya çıkar. Herkes ayağını veya kolunu çarparken, Koçlar başlarını çarparlar. Bu nedenle en fazla özen göstermeleri gereken organ baştır. Zaten Koç burcunun yönettiği organ baş olduğu için isteklerini yapamadıkları, baskı hissettikleri ve yeni bir başlangıç yapmalarına imkan olmayan durumlarda başlarında basınç, ağrı ve benzeri rahatsızlıklar belirir.
 

Son derece yoğun duyguları olan Koçlar, sıcakkanlı, neşeli, heyecanlı, girişken ve savaşçı tiplerdir. Savaş alanı tam onlara göredir. Ne için savaşıldığının pek fazla önemi yoktur çünkü o bir savaşçıdır ve savaşın en sıcak, en yoğun olduğu noktada bulunur. Bu sırada bütün yetenekleri uyanır ve müthiş bir enerjiyle dolaşır. Zaten Koçların bitmek, tükenmek bilmeyen bir enerjileri vardır.
 

Bütün bir gün yoğun bir çalışmanın ardından eve giderken mutlaka bir yerlere uğrar. Gidilecek bir yer veya iş yoksa eve gider ve bu kez evde yapılacak işler bulur. Koç burcunun yönetici gezegeni Mars, fizik enerjiyi sembolize eder ve Koç tiplerinin fizik gücü ve enerjileri çok yüksek olduğu için bu enerjinin fazlasını boşaltmaya ihtiyaçları vardır. Yaptıkları iş her ne olursa olsun yaptıklarından daha başka şeyler yapmak isteyen Koçlara spor salonlarında, heyecan ve coşkunun yüksek olduğu ortamlarda rastlayabilirsiniz. Tabii enerjilerini özgür bir biçimde serbest bırakacakları koşullar meydana geldiği zaman, ki Koçlar kendileri için istediği koşulları yaratmayı bilir, son derece neşeli olur ve heyecanlarını çevrelerine yansıtırlar.
 

İstedikleri özgür ortamdan uzaklaşır ve baskılara maruz kalırlarsa, öfkeli ve sert olurlar. Aslında birden bire parlayan öfkeleri ortalığı birbirine katabilir fakat aynı derecede büyük bir hızla dikkatini başka şeylere yöneltir ve sanki hiçbir şey olmamış gibi yepyeni bir konuyla ilgilenmeye başlar. Ancak baskı altında oldukları ve enerjilerini özgür bir biçimde açığa çıkaramadıkları zaman, bu büyük enerji kendi içlerinde dönüp büyümeye başlar ve o zaman hasta olurlar.