Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık

Okuyucu köşesi

Sevgili okuyucularım, Bugünden itibaren bu köşede merak ettiklerinizi paylaşacağım.
Anlatacağınız astrolojik hikayeleri bu köşede yayınlayacağım ve tabii bazı açıklamalar vve yorumlarım olacak.
okuyucukosesi@yaseminboran.com
e-mail adresine göndereceğiniz yazıları bekliyorum.
devamı için tıklayınız

İKİZLER

Yöneticisi: Merkür
Uğurlu Gün: Çarşamba
Uğurlu Sayı:                  3
Uğurlu Rengi:                Parlak sarı, turuncu
Uğurlu Taşı:                  Agat
İdare Ettiği Organ:         Ciğerler, bronş tüpleri, kollar, eller
Karakteri:                      Değişken
Elementi:                      Hava
Cinsiyeti:                      Erkek
Olumlu Özellikleri:        Becerikli, çabuk öğrenen, atik, sosyal, uyumlu
Olumsuz Özellikleri:    Yalancılık, tutarsızlık, yüzeysellik
Anlaştığı Burçlar:          Terazi, Kova, Koç, Aslan
Anlaşamadığı Burçlar:  Başak, Balık
Zıt Burcu:    Yay (Zıtlaşarak Anlaşır)
 

21 Mayıs-21 Haziran arasındaki ilkbaharın son dönemini İkizler Burcu yönetir. Mevsimlerin arasında en fazla hareketliliğin olduğu bu dönemin içine doğan İkizler tipleri de son derece hareketli ve hemen her şeyle ilgilenen meraklı kişilerdir.

İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür, civa ile bütünleşir.

Son derece hareketli ve bulunduğu kabın biçimini alan civa gibi İkizler tipleri de bulundukları ortama mükemmel bir uyum sağlar, son derece hızlı hareket eder ve hemen her konuda bilgi sahibi olmak isterler.

 

Merkür, akılı sembolize eder. Zihinsel ve fiziksel iletişim, Merkür’ün yönettiği konulardır ve tabii iletişim cihazları. Her türlü haberleşme ve haberleşme araçlarıyla bağlantılı olan Merkür insanları nerede neler olup bittiğini takip etmek ve bilmek ister.
 

İkizler tipleri uzun soluklu ve yavaş ilerleyen işler yapmaktan hiç hoşlanmaz. Çabuk biten, hızlı değişen alanlar da başarılı olurlar. Yani bir İkizler oturup uzun uzadıya roman yazamaz ama son derece başarılı hikayeler yazabilirler.

 

Zihinlerinin hızlı değişimi, davranışlarına ve beğenilerine de yansır. Belirli bir tarzı olmadığını söyleyebiliriz. Hemen bütün tarzlar İkizler’e göredir. Sabah başka, akşam bambaşka bir kılıkta ve ruh halinde görebilirsiniz onları. Zaten değişen halleriyle birlikte beğenileri de değişir.

 

Son derece renkli tiplerdir. Hemen her şeyi merak ettikleri için girmedikleri ortam yok gibidir. Tabii bu merak bazen zor durumda kalmalarına neden olabileceği gibi belirli bir konuda derinleşmelerini de zorlaştırır.

 

Son derece özgür, esprili ve hemen her şeyi görüp anlamaya çalışan meraklı bakışlarıyla bir İkizler insanını kolaylıkla diğerlerinden ayırt edebilirsiniz. Konuşurken hemen bütün bedenleriyle özellikle elleriyle konuşurlar. Elleri hemen her işe yatkın olduğu için son derece beceriklidirler. El becerisi gerektiren alanlarda başarılı olabilirler.

 

Yalnız kalmaya tahammülü olmayan İkizler tipleri şayet yalnız kalacak olurlarsa bu kez de ellerinden telefon eksik olmaz. Evde kapalı kalsa bile telefonlarının olması yeterlidir. Tabii bu durumda telefon faturalarıyla başa çıkmak pek kolay olmayabilir.

 

Aşktan daha çok arkadaşlık ihtiyacı duyan İkizler tiplerinin son derece değişik, birbirinden çok farklı anlayış ve kültüre sahip farklı arkadaş grupları vardır. İki grup hiçbir şekilde anlaşamazken İkizler tipleri hemen herkesle çok kolay ve rahat anlaşırlar.