Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık

Okuyucu köşesi

Sevgili okuyucularım, Bugünden itibaren bu köşede merak ettiklerinizi paylaşacağım.
Anlatacağınız astrolojik hikayeleri bu köşede yayınlayacağım ve tabii bazı açıklamalar vve yorumlarım olacak.
okuyucukosesi@yaseminboran.com
e-mail adresine göndereceğiniz yazıları bekliyorum.
devamı için tıklayınız

BOĞA

Yöneticisi: Venüs
Uğurlu Gün: Cuma
Uğurlu Sayı:                  6
Uğurlu Rengi:                Mavi, Yeşil
Uğurlu Taşı:                  Zümrüt
İdare Ettiği Organ:         Boyun, ense, gırtlak, yemek borusu
Karakteri:                      Sabit
Elementi:                      Toprak
Cinsiyeti:                      Dişi
Olumlu Özellikleri:        Sakin, kararlı, gerçekçi
Olumsuz Özellikleri:    Dar görüşlü, inatçı
Anlaştığı Burçlar:          Oğlak, Başak, Yengeç, Balık
Anlaşamadığı Burçlar:  Aslan, Kova
Zıt Burcu:    Akrep
 

Boğa Burcu İlkbaharın tam ortasını yönetir. Belirginleşen mevsim özellikleriyle birlikte Boğa Burcunun tabiatı da son derece belirgin ve kararlı bir özellik gösterir.

 

Elementi Toprak ve yönetici gezegeni Venüs olan Boğa Burcu, hem toprağın özelliği olan maddeyi, hem de Venüs’ün sembolize ettiği güzellik, aşk, sanat ve finans özelliklerini birlikte taşıdığı için, güzel olanı bilir ve sahip olmak ister.

 

Boğa burcu genel olarak görünür, gerçekçi ve tutucu tipleri işaret ediyorsa da, keyif ehli olduklarını belirtmekte yarar var.

Boğa Tipleri lüks peşinde değildir fakat rahatlarına son derece düşkündür. İstedikleri rahat ortamı sağlayabilmek için çok çalışabilirler. Hatta kendilerini rahatsız edecek ölçüde çalışabilirler. İstedikleri güvenli ve rahat ortamı sağladıktan sonra hiç kimse ve hiçbir baskı onları çalışmaya zorlayamaz. Keyif almadıkları bir şeyi yaptıramaz. Tabii rahatlarını kaçıracak bir tehditle karşılaşmadıkları sürece...

 

Son derece yumuşak huylu ve boyun eğen görünümlerine aldanmamanızı tavsiye ederim. Çünkü, kızdıkları zaman ne yapacakları hiç belli olmaz. O yumuşacık ve rahatına düşkün Boğa’nız birden bire sakinleştirilmesi imkansız bir öfke nöbetine kapılabilir ve siz gerçekten çileden çıkmış olmanın ne demek olduğunu böylece anlayabilirsiniz. Fakat, her ne kadar öfkelendiklerinde son derece ürkütücü görünseler de bu halleri öyle sık karşılaşılan bir durum değildir. Genel olarak son derece sakin, ne istediğini bilen, kararlarını uygulayan, pratik tiplerdir. Ve pek orijinal oldukları söylenemez. Hatta pek değil, hiç orijinal olmayabilirler. Tabii Uranüs etkisinde doğanlar hariç...

 

Aslında son derece tedbirli ve geleceği düşünerek hareket etme eğiliminde oldukları halde duyguları karıştığı zaman bu tedbirlilik düpedüz inatçılığa dönüşebilir. Ayrıca, sert etkiler altında doğmuş olan Boğalar’ın genel halinin inatçılık olduğu bile söylenebilir. Ve işte o zaman sadece karşı cins için değil, etraflarında bulunan herkes için dayanılmaz olurlar.

Olumlu etkiler altında ise ciddi, istikrarlı, ne istediğini bilen, kendine güvenen biridir.

 

Boğa tipleri kararlarından kolay vazgeçmezler. Bir kez başladıkları işi, zorluklarla karşılaşsalar bile sonuna kadar götürmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Hatta planlarını gerçekleştirebilmek için öylesine büyük bir sabırla bekler ve çalışabilirler ki, sizin yüreğiniz daralabilir. Fakat, onların asla... Ve genellikle böylesi bir sabırla beklediklerini çoğunlukla elde etmeyi başarırlar.

 

Zamanla ilgili pek kaygıları yokmuş gibidirler. Hatta bazen işleri öylesine ağırdan alabilirler ki, bir İkizler’i ya da Koç’u çat diye ortasından çatlatabilirler. Fakat, onlar ne yaptıklarını çok iyi bilmektedirler ve bir İkizler veya Koç’un onları anlaması mümkün değilmiş gibi gözükür. Fakat, yine de Boğa-İkizler ve Boğa-Koç aşkı görülmedik bir karışım değildir.

 

Boğa tipleri eğlenceyi, müziği, doğal güzellikleri, doğayı, sanat ve kitapları çok sever. (Başka etkiler almamışsa) Tabii parayı da... Ancak, para hiçbir zaman gösteriş ve lüks aracı değildir onlar için. Parayı sevmelerinin altında yatan neden “Güvence”dir. Geleceğe yönelik kaygıları çok kuvvetlidir. Bu nedenle maceralara atılmaktan pek hoşlanmazlar. Sonunu göremedikleri işlere girmezler ve paralarını biriktirirler. Çünkü, daima rahat yaşamak isterler. Bu istedikleri rahatı sağlayacak tek şeyin ise, para olduğunu bilirler. Bu nedenle değersiz olan şeylere para yatırmaktan hoşlanmazlar. Kıyafetleri bile ucuz değildir. Hem güzel, hem de değerli olanı bilir ve modası geçmeyecek olanı alır. Hatta resim kolleksiyonu yapabilir. Böylece hem evini süslemiş, hem de paraya ihtiyacı olduğu zaman satabileceği değerli bir birim yapmış olur. Boğaların doğuştan sahip oldukları finans yeteneği bir sanatçı olsalar bile sanatını paraya dönüştürebilmesini sağlar.

 

Boğa tipleri para biriktirmeyi sever. Genellikle emniyet ve güven ihtiyacıyla birikim yaparlar fakat bu parayı her zaman yatırım amaçlı kullanmayabilirler ve bir gün biriktirdikleri bütün parayı zevkleri için bir çırpıda harcadıklarını görebilirsiniz.