Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık

Okuyucu köşesi

Sevgili okuyucularım, Bugünden itibaren bu köşede merak ettiklerinizi paylaşacağım.
Anlatacağınız astrolojik hikayeleri bu köşede yayınlayacağım ve tabii bazı açıklamalar vve yorumlarım olacak.
okuyucukosesi@yaseminboran.com
e-mail adresine göndereceğiniz yazıları bekliyorum.
devamı için tıklayınız

BALIK

Yöneticisi: Neptün
Uğurlu Gün:  
Uğurlu Sayı:                   
Uğurlu Rengi:                 
Uğurlu Taşı:                   
İdare Ettiği Organ:          
Karakteri:                      Değişken
Elementi:                      Su
Cinsiyeti:                       
Olumlu Özellikleri:         
Olumsuz Özellikleri:     
Anlaştığı Burçlar:           
Anlaşamadığı Burçlar:   
Zıt Burcu:    Başak (Zıtlaşarak anlaşır)
 

Farklı duyguların hepsini bir arada bulunduran Balıklar son derece ilginç ve gizemli bir etkiye sahiptir. Son baharın son dönemini yöneten Balık Burcu, mevsimin değişken özelliklerini sergiler ve zıtlıkları içinde barındırır. Hem kötümser, hem iyimser, son derece acımasız olabileceği gibi aynı zamanda son derece şefkatli olan Balıklar anlayışlı ve algılaması kuvvetli tiplerdir.

Zodyak’ın hiçbir burcu Balıklar kadar çeşitlilik göstermez. Tıpkı denizlerdeki balıklar kadar çeşitlilik gösteren Balık tipleri arasında büyük balinalara, akıllı yunuslara, minik mercanlara, korunmalı ve süslü akvaryum balıklarına rastlayabileceğiniz gibi köpek balıklarına ve okyanusun derinliklerinde yaşayan ve su yüzüne çıkmayan balıklar kadar değişik tiplerine de rastlayabilirsiniz. Böyle bir çeşitliliğe rağmen Balık tiplerinin ortak özelliği son derece kaygan ve elde tutulması zor olması....

 

Gülerken ağlayabilen, nedensiz karamsarlığın derinliklerinden aniden çıkıp neşelenen Balıklar, Su grubunun en anlaşılmaz tipleridir. Buna karşılık bir Balık, çevresindeki hemen her şeyi algılayıp anlayabilme özelliğine sahiptir.

 

Sadece mevsim sonunu değil, aynı zamanda Zodyak'ın da son burcudur ve Koç ile başlayan Burçlar Kuşağındaki tüm burçların özelliklerini bünyesinde barındırır. İşte bunun sonucunda nasıl olduğunu bilmeden bilme hali içinde dolaşır. Halden hale geçer ve Su'yun gaz haline bürünür ve çevresindeki her şeye nüfuz ederek algılar öğrenir, etkiler ve etkilenir. Madde ve mananın vücut bulmuş halidir Balık!

 

Dışardan bakıldığında narin ve kırılgan görünebilirler fakat ihtiyaç anında son derece sert ve dirençli davranışlarıyla çevrelerini şaşırtırlar. Özellikle mücadele gerektiren zor koşullar oluştuğu zaman beklenmedik bir biçimde ortaya koyduğu dirayet ve güç karşısında geri çekilmek zorunda kalabilirsiniz.

 

Özellikle Balık Kadınları her şey yolundaysa ve mücadele gerektiren bir durum yoksa son derece hoş, naif ve kırılgan gözükür. Korunmaya ihtiyacı varmış gibi durur ve onun bu duruşu erkeklere çok çekici gelir. Ve kadının ince ruhunu anlayan bir Balık erkeği de kadınlara çekici gelecektir fakat değişen halleri güven ihtiyacı yüksek bir kadını ürkütebilir.

 

Balıklara aşık olmak kolaydır. Hem arkadaş, hem aşık, hem anne, hem baba, hem çocuk duygusunu uyandırabilen Balıklar aynı zamanda zengin hayal gücüyle fanteziler dünyasında müthiş anlar yaşatacaktır. Ne istediğinizi söylemeden anlayan ve şaşırtıcı bir şekilde yapan Balık tipleri aşık oldukları zaman sevdikleri kişiyi hayallerin ötesine uçurabilir, gerçeklerle gerçek dışı dünyalar arasında dolaştırabilir.

 

Bir Balık tipine aşıksanız ve onun size olan aşkının sürmesini istiyorsanız ona karşı nazik olmalı ve her fırsatta ilginizi göstermelisiniz. Hediyeler, sürprizler, birlikte yapacağınız tatiller ve ona özel olduğunu hissettireceğiniz davranışlar, beraberliğinizin sonsuza kadar sürmesini sağlayabilir.