Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık

Okuyucu köşesi

Sevgili okuyucularım, Bugünden itibaren bu köşede merak ettiklerinizi paylaşacağım.
Anlatacağınız astrolojik hikayeleri bu köşede yayınlayacağım ve tabii bazı açıklamalar vve yorumlarım olacak.
okuyucukosesi@yaseminboran.com
e-mail adresine göndereceğiniz yazıları bekliyorum.
devamı için tıklayınız

ASLAN

Yöneticisi: Güneş
Uğurlu Gün: Pazar
Uğurlu Sayı:                   
Uğurlu Rengi:                Koyu sarı, Altın rengi, Kehribar
Uğurlu Taşı:                  Sarı safir
İdare Ettiği Organ:         Kalp
Karakteri:                      Sabit
Elementi:                      Ateş
Cinsiyeti:                      Erkek
Olumlu Özellikleri:         
Olumsuz Özellikleri:     
Anlaştığı Burçlar:          Yay, Koç, Terazi, İkizler
Anlaşamadığı Burçlar:  Boğa, Akrep
Zıt Burcu:    Kova
 

Pire için yorgan yakanlar vardır ya, işte Aslan’lar da gururları için herşeyi yakıp yokedebilirler. Gurur kırıcı bir durum ya da küçük düşürücü bir durumla karşılaştıkları zaman ’Ateşin Çocukları’ olan Aslan’ların ne yapacakları hiç belli olmaz. Bir yanardağın püskürmesi gibi içlerinde saklı olan ateşi dışarıya öyle bir çıkartırlar ki, karşılarında ne var ne yok her şeyi yokedebilirler. Ancak, onların bu hali uzun sürmez. Tıpkı bir anda parlayıp sönen ateş gibi, Aslan’ların püskürttüğü yakıcı alev de öyledir.
 

Bir Aslan’ın öfkesi, bir anda ortalığı yangın yerine çevirse bile, hemen ardından tamamen söner. Sanki az önceki yakıcı alevlerin sahibi değilmiş gibi davranır. İçindeki yakıcı ateşi püskürtmeyen bir Aslan için durum çok zordur. Çünkü içinde oynaşan alevler harekete geçmiş ve giderek büyümeye başlamıştır. Ateşin büyümesiyle birlikte yerinde duramayacak hale gelen Aslan, hem duygusal hem de bedensel açıdan zorlanmaya başlar. Şayet, içindeki enerjiyi hapsedip tutacak olursa, bu kez çevresi yerine kendisini yakar. Bu durumda, hastalanması an meselesidir.
 

’Ateşin Çocukları’ sadece gurur kırıcı, küçük düşürücü ve benzeri durumlarda harekete geçmezler. Aynı zamanda kendilerini gösteremeyecek durumda kaldıkları zaman da hasta olurlar. Çünkü, onların sahip oldukları enerji, öyle sessiz sedasız bir köşeye çekilip durmalarına izin vermez. Şayet içlerini kavuran bu ateşi baskı altına alıp bir kenarda oturacak olurlarsa, özellikle kalp problemi ortaya çıkar.
 

Ateşin Çocukları olan Aslan’lar, zodyağın en gösterişli ve gururlu tipleridir. Sahip oldukları bu özellik onlara büyük bir güç ve itici potansiyel verir. Bu nedenle istedikleri lükse kavuşabilmek için çok çalışırlar. Gururlarını okşayacak ve arzuladıkları gösterişli hayatı yaşayacakları ortamı sağlamak için büyük bir gayret göstereceklerdir. Gösterirler de...Vee genellikle başarılı olurlar. Yapılan astrolojik incelemelerde, sıfırdan başlayıp milyarder olanların en fazla Aslan burcundan çıktığı görülmüştür.
 

Şayet bir Aslan, daha çocukluk dönemlerinde kendisinin potansiyel özelliklerinin farkına varacak olursa, ezilmediği takdirde enerjisini rahat bir şekilde kullanır ve büyük başarıları rahat bir biçimde yakalar.
 

Ancak ezilmiş ve baskı altına alınmış bir Aslan da şayet kendi potansiyelinin farkındaysa, üzerindeki boşlukları atması ve istediği hayatı oluşturmak için gerekenleri yapması an meselesidir.
 

Sahip olduğu gurur, baskıların oluşturacağı her türlü engeli aşmasına yardımcı olacaktır. Gösteriş arzusu ise, başarısını destekleyecektir.  Şayet kişi bu özelliklerini doğru biçimde kullanamazsa, o zaman gururu kibire dönüşür, gösteriş arzusu ise hayatını zorlaştırır.