Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık

Okuyucu köşesi

Sevgili okuyucularım, Bugünden itibaren bu köşede merak ettiklerinizi paylaşacağım.
Anlatacağınız astrolojik hikayeleri bu köşede yayınlayacağım ve tabii bazı açıklamalar vve yorumlarım olacak.
okuyucukosesi@yaseminboran.com
e-mail adresine göndereceğiniz yazıları bekliyorum.
devamı için tıklayınız

YENGEÇ
21 HAZİRAN - 22 TEMMUZ

Yöneticisi: Ay
Uğurlu Gün: Pazartesi
Uğurlu Sayı:                   
Uğurlu Rengi:                Gümüş rengi, beyaz
Uğurlu Taşı:                  İnci
İdare Ettiği Organ:         Mide ve Memeler
Karakteri:                      Öncü
Elementi:                      Su
Cinsiyeti:                      Dişi
Olumlu Özellikleri:        Hayal gücü, hassas, sezgisel, koruyucu
Olumsuz Özellikleri:    Depresif, hayalperest, saman altından su yürütmek
Anlaştığı Burçlar:          Akrep, Balık, Boğa, Başak
Anlaşamadığı Burçlar:  Koç, Terazi
Zıt Burcu:    Oğlak(Zıtlaşarak anlaşır)
 

Yaz mevsiminin başlangıcı olan 22 Haziran ile 22 Temmuz günleri arasındaki dönemi yöneten Yengeç burcu, Zodyak’ın dördüncü burcudur. Meyvelerin olgunlaşmaya başladığı, tabiatın verimli olduğu bu dönem sıcak, sakin ve korunma ihtiyacının arttığı bir devredir.
 

Yengeç insanları da içine doğdukları bu dönemin bütün özelliklerini gösterirler. Son derece sakin, kendini göstermekten pek hoşlanmayan, korunma ve koruma duygusu gelişmiş tiplerdir. Bu nedenle evlerine son derece düşkün, aile ve çocuklar konusunda hassas ve anneleriyle ilişkileri güçlüdür. Özellikle anneleriyle aralarındaki görünmez bağ öylesine kuvvetlidir ki, dışardan bakıldığı zaman bu durumu anlamak pek mümkün olmaz.
 

Yengeç insanlarının acıma duyguları, şefkat ve bağlılıkları öncelikle yuvalarını korumaya yönelik tutumları dikkat çekicidir.
 

Son derece lezzetli yemekler yaparak dostlarını evlerinde ağırlamaktan hoşlanırlar. Davetlere gitmek yerine, dostlarını evlerine çağırmayı tercih ederler. Hayal güçleri müthiştir ve yaratıcılıklarını evlerinde göstermekten hoşlanırlar. Bazen müthiş hayaller kurarak kendilerine hayal dünyası yaratır ve bu dünyaya kendilerini hapsedebilirler. Özellikle çok fazla kırıldıkları zaman kendi kabuklarına çekilip kendi dünyalarında yaşamayı tercih edebilirler. Böyle bir durum Yengeç insanlarının dış dünyaya karşı soğuk ve kapalı olmasına neden olabilir. Tabii bunun sonucunda depresyona kolay girebilirler. Ve bir Yengeç depresyona girdiği zaman etrafındaki kişileri de kendileriyle birlikte depresif duruma çekebilir. Çünkü son derece etkileyicidir. Kendilerini olduğu gibi yansıtma özellikleri vardır. Aynı zamanda karşılarındaki kişiye de ayna olurlar. Onların bu özelliği çoğu zaman insanlara çok çekici gelir. Çünkü sıkıntılarını ve çözüm getiremedikleri durumları kolay anlayan Yengeç insanları psikoloji bilmeseler bile karşılarındaki kişiyi rahatlatmayı başarırlar.