Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık

Okuyucu köşesi

Sevgili okuyucularım, Bugünden itibaren bu köşede merak ettiklerinizi paylaşacağım.
Anlatacağınız astrolojik hikayeleri bu köşede yayınlayacağım ve tabii bazı açıklamalar vve yorumlarım olacak.
okuyucukosesi@yaseminboran.com
e-mail adresine göndereceğiniz yazıları bekliyorum.
devamı için tıklayınız

ŞUBAT

Şubat ayına kısa deselerde bu defa pek uzun gelecek ve bir an önce bitsin diyeceğiz. Bu ay çok hareketli ve sürpriz değişikliklere gebe... Üstelik bu ay önemli iki tutulma meydana gelecek. Birincisi 11 Şubat günü meydana gelecek olan Ay Tutulması. Bu tutulma Aslan Burcunun 22 derecesinde meydana gelecek ve Türkiyenin kuruluş anındaki yıldız haritasında Aslan Burcunda duran Neptün üzerinde oluşuyor. Diğer tutulma ise, 26 Şubat günü meydana gelecek. Balık burcunun 8 derecesinde meydana gelecek bu tutulma, Türkiye'nin yıldız haritasındaki aydüğümlerinin üzerinde oluşuyor. Bu tutulmaların ayrıntılı yorumunu Türkiye incelemesinde bulabilirsiniz.

 

3 Şubat günü akşama doğru Venüs burç değiştirecek ve Koç Burcuna geçecek. İlişkiler ve parasal konulara yönelik iyimser duygular uyansa da bu ay parasal konulara yönelik hırslı ve hesapsız davranmamak gerekiyor. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular uyanabilir ve iş ortaklığı yapmak, işbirlikçi tavırlar sergilenebilir. Yeni atılımlarda bulunmak isteyenler için tedbirli davranılması gereken bir dönem.

 

6 Şubat günü Terazi Burcunda ilerleyen Jüpiter 23 derecede geri gitmek üzere duruyor. Ve bütün Şubat boyunca 23-22 derece Terazi burcunda kalacak ve etkisi kuvvetli olacak.

9 Hazirana kadar geri gitmeye devam edecek olan Jüpiter adaleti temsil eden yargı organlarına, kanunlara ve kanun uygulayıcılarına daha detaylı bakılacağını, mercek altına alınıp sorgulanacağını işaret ediyor.

 

7 Şubat günü Merkür öğle saatlerinde Kova burcuna geçiş yapacak. İnsanlığa hizmet amacını güden ve özellikle yardıma muhtaç çocuklara yönelik büyük organizasyonlar önem kazanabilir. Şubatın ikinci yarısı çocuklar ve dünya gençliğinin sorunları gündeme gelecek ve evrensel bir bakış açısı oluşacak. Çünkü meydana gelen olaylar, dikkati çocuklara yöneltmeye neden olacak...

 

11 Şubat günü Ay Tutulması meydana geliyor. Aslan Burcunun 22 derecesinde meydana gelecek tutulma anında Jüpiter, Satürn ve Uranüs uyanacak. Dünya ülkelerinin ve özellikle güçlü ve büyük ülkelerin çok önemli bir değişim içinde bulunduğunu işaret eden gökyüzünün konumu olaylar ile başa çıkabilmek için bakış açısını değiştirmeye zorlayacak! Bu arada uzak gibi görünse de Uranüs ile Pluto arasındaki sert etkileşim, Pluton'un da aktif olacağını gösteriyor. Bu tutulmanın Türkiye ve Dünya üzerindeki etkilerini ayrıca incelediğim Ay Tutulması başlıklı yazının içinde görebilirsiniz.

 

Aslan Burcunda meydana gelecek olan Ay Tutulmasından başta Aslanlar olmak üzere ve özellikle 13-17 Ağustos doğumlu Aslanlar ile 9-14 Şubat günleri arasında doğmuş olan Kovalar etkilenecek. Ayrıca Koç (10-16 Nisan), Terazi (14-19 Ekim), Yay (12-17 Aralık) ve Oğlak (11-15 Ocak) günleri doğmuş olanlar etkilenecek.

Bu tutulmanın etkisi Boğa ve Akrepler  üzerinde pek kuvvetli olmayacak. Buna karşılık Aslan ve Kovalar için bu tutulmanın etkisi değiştirici ve dönüştürücü olacak!

 

26 Şubat günü sa:17:58'de Güneş Tutulması meydana gelecek. Balık Burcunun 8 derecesinde meydana gelecek olan tutulma anında Neptün uyanacak! Meydana gelen olaylar hayal gücünü uyandıracak. Kaygılar ve kuruntularla birlikte idealler ortaya çıkacak ve dönüştürücü olacak. Okyanuslar ve sularda ortaya çıkan sorunlar, karmaşa ve kaos... Vizyonlar, mistik deneyimler ve hezeyanlar olabileceği gibi kimya sanayii, kimyasallar, zehirler, zehirli draglar ve benzeri maddeler ile ilgili sorunlar etkileyici ve değiştirici olacak. Bu konudaki daha ayrıntılı bilgilere tutulmalar başlıklı yazının içinde görebilirsiniz.

 

Balık Burcunda meydana gelecek Güneş Tutulmasından en fazla Balıklar ve Başaklar etkilenecek. Özellikle 24 Şubat-1 Mart günleri arasında doğmuş olan Balıklar ile 29 Ağustos-3 Eylül günleri arasında doğmuş olan Balıklar etkilenecek.

 

Aslında uzun bir süredir hayal gücünüzün uyandığı bir dönemdesiniz. Hayal gücü gerektiren konulara yönelik potansiyel yeteneğinizin farkına varabileceğiniz ilginç deneyimler yaşamış olmalısınız. Şayet henüz farkında değilseniz, artık anlayacak duruma gelebilirsiniz. Çünkü 1 Eylül 2016 günü meydana gelmiş olan Ay Tutulmasının hemen aynı derecesinde (1 Eylül 2016 günü meydana gelen Ay Tutulması 9 derece Başak Burcunda oluşmuştu. Şimdi ise Balık Burcunun 8 derecesinde meydana gelecek) oluştuğu için o zaman anlayamadığınız her ne var ise, şimdi anlayabilecek duruma geleceksiniz ve meydana gelen olaylar sizi dönüştürecek ve şuuruna varabilecek, idrak edebileceğiniz duruma geleceksiniz. Elbette bu süreç pek kolay ve rahat bir süreç değildir. Ancak değişim ve dönüşümün meydana gelmesi, etkileyici olayların sonucunda gerçekleşir ve kişi bilgiye sahip olduğu zaman yaşadığı süreci yönetebilir ve bunun sonucunda kendi aşamasını gerçekleştirmeyi başarabilir. Yoksa, yani bilgiden yoksun olunduğu zaman kişinin yaşadıkları ile başa çıkabilmesi daha zor olur.

Aslında 1 Eylül 2016'dan bu yana kendi içinizde ve hatta dışınıza yansıyacak ölçüde büyük bir değişimin içinde olmalısınız. Ancak 26 Şubat itibariyle ne yaşadığınızın, ne yaptığınızın ve hatta ne yapmak istediğinizin şuuruna varacaksınız. Ve elbette şuuruna vardığınız zaman isteklerinizi gerçekleştirebilecek duruma geleceksiniz.

 

26 Şubat'ın ilk saatlerinde Merkür burç değiştirecek ve Balık Burcuna girecek. Akıl faaliyetini sembolize eden Merkür'ün Balık burcundaki görünümü alışılmışın dışında bir aktivite içindedir. Düşünceler derindir ve yavaş hareket eder. Buna karşılık ilham ve sezgisellik açığa çıkar. Elbette pek pratik değildir fakat çözümleyici bir akıl olarak kullanmayı başaranlar için hayalleri ve idealleri gerçekleştirmek için formüle edebilme özelliği verir.