Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık

Okuyucu köşesi

Sevgili okuyucularım, Bugünden itibaren bu köşede merak ettiklerinizi paylaşacağım.
Anlatacağınız astrolojik hikayeleri bu köşede yayınlayacağım ve tabii bazı açıklamalar vve yorumlarım olacak.
okuyucukosesi@yaseminboran.com
e-mail adresine göndereceğiniz yazıları bekliyorum.
devamı için tıklayınız

OCAK

OCAK,

Yeni yıla girerken Merkür Oğlak burcunda geri gidiyor. Ancak hızlandığı bir dönemde... Yani iletişim araçları ve haberleşmeler ile ilgili konular olması gerektiği kadar hızlı ve hareketli olmasa bile eskiden alınmış ve unutulmuş kararları uygulamak mümkün...

Yılın başlangıcında en dikkat çekici astrolojik fenomen ise, Balık Burcunda meydana gelen Mars-Neptün kavuşumu...

Hayaller ve gerçekler birbirine girebilir, karmaşa ve kaos... Hayal gücünü harekete geçiren olayların meydana geleceğini işaret eden gökyüzünün konumu, kuruntu, vesvese, fantaziler, idealler, kimyasallar, ilaç sanayii, zehirler, intiharlar, intihar olarak nitelenecek türdeki girişimlerin olabileceğini gösteriyor. Neyse ki, Mars'ın hızlı hareket ettiği bir dönem ve 3 Ocak günü tedbirli olmak gerekiyor.

4 Ocak günü Venüs burç değiştirecek ve Balık Burcuna geçecek. Ertesi günü 5 Ocak ise, geri giden Merkür Yay burcunun son derecesine gerileyecek ve 8 Ocak günü 28 derece Yay Burcunda ilerlemek için duracak.
12 Ocak sa:17:00'de Merkür burç değiştirecek ve Oğlak burcuna geçiş yapacak ve hareketi hızlanacak... Böylece haberleşmeler ve iletişim araçları ile ilgili daha önceki sorunlar farklı bir yöne doğru ilerleyecek.

Ocak ortalarında meydana gelen Mars-Satürn arasındaki sert etkileşimi unutmamak gerek!Venüs'ün ve Jüpiter'in iyimser etkisi Mars-Satürn büyük gerilimini ne kadar yumuşatır?
Terör ve karmaşayı işaret eden Mars-Satürn arasındaki gerilimin sonucunda olaylara bakış açısını değiştirecek saygın çevrelerin uzlaştırıcı ve yapıcı tutumundan söz edilebilir. Baskı ve zorluklara direnç göstermek, şanssızlık gibi görünen durumun şansa dönüşmesini sağlayabilir. Elbette bütün bunlar, insanlığın hayata bakış açısını değiştirecek nitelikte... Değişim meydana gelir mi, hep birlikte izleyeceğiz.
23-24 Ocak günleri kritik zaman!

20 Ocak günü Güneş Burç değiştirecek ve Kova Burcuna geçiş yapacak. Böylece Kova'nın zamanı başlamış olacak.

28 Ocak saat: 09:00'da Mars burç değiştirecek ve yöneticisi olduğu Koç Burcuna geçiş yapacak. Burcu Koç olanlar için hareketli bir zaman başlayacak. Aynı zamanda tahammülsüz ve sabırsız olacaklarını da söylemeliyim. Zaten aceleci olan Koçlar 11 Mart'a kadar Koç burcunda dolaşacak olan Mars'ın kuvvetli etkisini yapıcı yönde kullanmayı başarabilirlerse, isteklerini gerçekleştirecek fırsatlar ile karşılaşabilirler. Ancak enerji fazlasını boşaltacak bir alan gerek! Yoksa, sağlık sorunları çıkabilir. Özellikle sakarlıklar, kazalar ve ateşli hastalıklar... Ve elbette Koç Burcunun karşıt burcu olan Terazi için de beklentilerin arttığı bir dönem başlıyor. Karmaşa ve karışıklıktan rahatsız olan bir Terazi için dengenin korunması zor olabilir.
Seyahatler, davetler, toplantılar, yetiştirilecek işler ve fizik güç gerektiren işleri yapmak rahatlatıcı olsa bile sağlığınıza özen göstermeli ve kendinizi fazla zorlamaktan kaçınmanız gereken bir dönemde bulunduğunuzu unutmamalısınız...
Mars'ın Koç Burcunda dolaşmasından rahatsız olan diğer burçlar ise Yengeç ve Oğlaklar... Ancak bir Koç ya da Bir Oğlak kadar kuvvetli etkilenmeyeceksiniz. Tabii doğum haritanızda Mars Koç burcundayken doğmadıysanız...
Koç Burcunda dolaşan Mars'ın olumlu etkilediği burçlar ise Aslan, Yay, İkizler ve Kovalar. Enerjinizi yapıcı yönde kullanmayı başarabilirsiniz. En azından bir iş yaparken enerjiniz fazla dağılmayacak ve igsteklerinizi gerçekleştirecek kuvveti içinizde hissedeceksiniz. Ayrıca alım satım ve yatırıma yönelik sizin için daha verimli bir dönem olduğunu söyleyebilirim. Sorumluluklarınızı yerine getirirken fazla zorlanmayacaksınız. Kısaca her ne olursa olsun, bazı şeyler kötü olabilir veya sert ve ağır bir dönem olduğunu düşünebilirsiniz fakat aynı zamanda kendinizi başarılı ve iyi hissedeceksiniz.

İkizler ve Yay Satürn'ün sert etkisini hissediyor olsa bile bu ay sizin için daha verimli ve yapıcı geçecek. İsteklerinizi gerçekleştirmeniz zor olsa bile Mars'ın gücünü hissedecek ve sorunlar ile başa çıkabileceksiniz.