Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık

Okuyucu köşesi

Sevgili okuyucularım, Bugünden itibaren bu köşede merak ettiklerinizi paylaşacağım.
Anlatacağınız astrolojik hikayeleri bu köşede yayınlayacağım ve tabii bazı açıklamalar vve yorumlarım olacak.
okuyucukosesi@yaseminboran.com
e-mail adresine göndereceğiniz yazıları bekliyorum.
devamı için tıklayınız

MART

Mart ayının en dikkat çekici tarafı ilişkileri sembolize eden Venüs'ün Koç Burcunda geri gitmeye başlaması... Elbette geri gitmeye başlamadan önce duruyor ve Mart ayı gerilim, acelecilik, öfke, duygusal patlamalar ve hatta fiziksel patlamalar ile başlıyor... Skandallar, sürprizler, sıradışı kavgalar ve tutkulu aşklar... İstekleri gerçekleştirmek için kuvvetli arzular ortaya çıkacak ve alışılmışın dışındaki yöntemler, daha önce cesaret edilmeyeni uygulamaya hevesli bir tavır sergilenecek.

 

Bugün meydana gelen olaylar derinden etkileyici ve değiştirici olacak.

 

4 Mart Cumartesi günü Venüs Koç Burcunun 13 derecesinde geri gitmek üzere duracak. Ve 15 Nisan gününe kadar geri gidecek.

 

Güzellik, sevgi, aşk, ilişkiler gibi konuları yöneten Venüs, aynı zamanda finans, iş ortaklıkları ve alım satım ile ilgili konuları da yönetir. Üstelik Venüs'ün Koç Burcundaki görünümü biraz uçarı, kolaycı olsa da ilişkilere yaklaşımı alışılmışın dışındadır. Hem özgür, hem de tutkulu bir aşk anlayışından söz edebiliriz ve son derece ironik bir durumu kavramak pek kolay değil. Elbette Venüs'ü Koç burcundayken doğmuş olanlara değil bu sözler. Bir Koç ile ilişkisi olanların anlamakta zorlanacakları bir tabiattan söz ediyorum, belki onlara faydası olur diye...

 

Şimdi Venüs'ün Koç Burcundaki görünümünü tarif ettiğime göre Koç Burcunda geri giden Venüs nasıl olur, ona bakalım. Çünkü birbuçuk ay boyunca geri gidecek ve durum değiştirici olacak.

Yolunda gitmeyen ilişkiler bu dönemde ya yoluna girer veya biter. Çok keskin bir cümle oldu fakat ilişkinizde uzatmaları oynuyorsanız, uzatmaya gerek yok diyebilirsiniz. Yani daha önce hissetmediklerinizi şimde yapabilecek gibi hissedeceksiniz. Tabii bu yakıcı duygular ile başa çıkmak pek kolay değil. Fakat duygunuz değişiyor. Meydana gelen olayların bu dönem içinde değiştirici olacağını söylemeliyim. Üstelik Mart ayı ortasında Merkür-Venüs kavuşum konumuna gelecekler ve fikir-zikir bir olacak! Yani demek istediklerinizi söyleyebileceksiniz. Bu arada eski isteklerinizi ortaya koymak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Çünkü böyle bir dönemde eskiden arzu edilmiş ve unutulmuş istekler uyanır. Eski sevgiliden haber alabilirsiniz ve unuttuğunuzu düşündüğünüz duygularınız canlanabilir. Tabii aceleci davranmamak gerekiyor. Fakat eskiden beri istediğiniz ve bir türlü cesaret edip ortaya koyamadığınız isteklerinizi şimdi ortaya koyabilirsiniz. Hiçbir sakıncası yok! Hatta isteklerinizi gerçekleştireceğiniz fırsatlar olabilir ve kullanın. Yani Venüs'ün düzelmesini beklemeyin. Zaten çok arzu ediyordunuz, neden daha fazla bekleyin ki... Tam zamanı...

 

Ve elbette yeni başlayan ilişkilerin ömrü pek uzun olmayacak. Şayet arkadaşlık ilişkisi aşka dönüşmediyse...

 

Biraz da finans açısından bakalım... Önce Venüs'ün Koç Burcunda geri gidişini değerlendirelim. Çünkü Mars yönettiği Koç'tan çıkıp Boğa Burcuna geçecek ve Venüs ile ayın ikinci yarısında 30 derecelik açı yapacak ve etkileyici olacak. Ve elbette hem aşk, hem de parasal konulara yönelik eskiden yapamadıklarınızı yapabileceğiniz koşullar oluşacak. Venüs'ün güçlü olduğu yerden Mars, ve Mars'ın güçlü olduğu yerden Venüs birbirlerine açı yaptıkları sırada kuvvetli bir etki açığa çıkar ve sanki kendi yönettikleri yerdeymiş gibi görünürler. İşte bu fırsat dönemidir. Üstelik böyle bir konumda geri giden Venüs'ün etkisi kuvvetlidir ve atılımda bulunabilirsiniz.

 

10 Mart günü sabahın ilk saatlerinde Mars burç değiştirecek ve Boğa Burcuna girecek. Sonra Merkür burç değiştirecek ve 13 Mart gecesinde Koç burcuna geçiş yapacak.

 

Merkür-Mars arasındaki etkileşim zihinsel faaliyeti hızlandırsa da 19 Mart haftası 23 Mart'a kadar verimli bir zaman... Elbette Güneş'in burç değiştirdiği gün önemli işler için uygun vakit değil... Çünkü aynı hafta içinde 20 Mart öğle saatinde Güneş burç değiştirecek ve Koç Burcuna girecek. Yani ilkbahar ekinoksu... Sonrası pek güzel! Yani ilkbahar ekinoksunu karşılayanlar için sonraki zaman niyetleriyle karşılaşacakları güzel zaman... Üstelik Venüs, Güneş ile kavuşum konumuna gelecek! 24, 25, 26 Mart günleri... Eğlenceli vakit geçirmeye odaklanın... Eski hesapları sonra görürsünüz...

 

Koç Burcundaki Yeniay önemli! Ve 28 Mart günü meydana geliyor... Öncesinde yaptığınız işleri yapın. Yeni girişimlerdi bulunmak istiyorsanız, sonraki gün başlarsanız gerçekten verimli olur... Ve zaten Venüs geri gitmeye devam ediyor ve istekler de derinleşmeye devam ediyor... Fakat bu derinlik pek fazla olmayacak. Çünkü Koç derin bir burç olmadığı için gökyüzünün konumu heves uyandırmaya devam edecek ve üstelik bu heves pek kıvamında olabilir ve yaşarken sıkıntılı olsa da sonrasında pek verimli olabilir!

 

Ve elbette siz bunu nasıl değerlendireceksiniz? İşte en önemli nokta bu! Ve tabii ki, kendi yıldız haritanızın işaret ettiği her ne var ise, o yönde olacak... Küçük tavsiye: Hırslı ve tutkulu davranmazsanız, kazanırsınız fakat bir Koç iseniz, bu tavsiyeye uymak pek kolay olmayabilir.

 

Mart ayının son iki haftası yani 18 Mart itibariyle Venüs geri gidiyor olsa bile hızlı hareket ettiği bir dönem olacak ve istekleri ortaya koymak kolaylaşacak. Özellikle iletişim ve haberleşme araçlarıyla ilgili gelişmeler, projeleri gerçekleştirmeye yönelik heves ve isteğin artacağını işaret eden gökyüzünün konumu bireysel isteklerin bir grubun isteğine dönüşmesi ve ayrılıkların birleşmesi, birleştirici durumların ortaya çıkması ve benzeri durumların meydana geleceğini gösteriyor. Özellikle Ateş ve Hava Burçları için derin duygular ve alıştıklarının dışında bir bakış açısının meydana geleceği bir dönem. İlişkileriniz boyut değiştirecek ve isteklerinizi gözden geçireceksiniz. Tabii bütün bunların sonucunda sevdiklerinize, sevdiğiniz konulara ve değerlerinize bir kez daha bakacaksınız ve isteklerinizi gerçekleştirmek için bakış açınızı tamamen değiştirmeyi başaracaksınız. Hatta bu değişim çevrenizdeki kişilerin dikkatini çekecek düzeyde olabilir ve ilişkileriniz yeni bir boyut kazanırken finansal çalışmalarınız da farklı bir boyuta ulaşabilir.

 

11 Mart itibari ile başta Boğalar ve sonra Akrepler olmak üzere Toprak ve Su burçlarının beklentileri artmaya başlıyor. 21 Nisan'a kadar süreç bu dönem içinde fizik güç gerektiren konulara yönelik çalışmalar yapmak için uygun bir zaman başlıyor. Bu arada Boğa ve Akrepler kendilerini fazla zorlamasalar iyi olur. Hırslı, sabırsız ve sert bir tavır içinde bulunmaktan kaçınmanız gereken bir döneme giriyorsunuz. Ve elbette bu nedenle sağlığınıza da özen göstermelisiniz. Özellikle uykuya ihtiyacı olan Boğaların uykusuz kalmaktan ve tabii Akreplerin kendilerini çok fazla yormaktan ve sabırsız davranmaktan kaçınmaları gereken bir dönem. Enerji fazlanızı boşaltmak için yapacağınız seyahatler  sizi rahatlatacak. Bu arada yapabileceğinizden daha büyük sorumluluklar almanız mümkün ve sonrasındaki yorgunluktan rahatsız olabilirsiniz. Ve tabii bu dönem içinde bütçenizi iyi yapmanız gerekiyor. Hesapta olmayan harcamalar çıkabilir veya bütçenizi aşan büyük isteklerinizi gerçekleştirmek için kendinizi zorlayabilirsiniz. Olabileceklerin üzerinde istekler içinde bulunmamaya özen göstermelisiniz. Gerilim ve öfkeli tavırlar içinde bulunmaktan kaçının. Ayrıca sonradan pişmanlık duyacağınız davranışlarda bulunmamaya özen göstermeniz gereken bir dönem.

 

Diğer Toprak ve Su burçları için enerjik ve hareketli bir dönem olacağını söyleyebilir. En azından isteklerinizi gerçekleştirecek enerjiyi içinizde hissedeceksiniz ve fizik gücünüzü yapıcı bir biçimde kullanmayı başaracaksınız.