Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık

Okuyucu köşesi

Sevgili okuyucularım, Bugünden itibaren bu köşede merak ettiklerinizi paylaşacağım.
Anlatacağınız astrolojik hikayeleri bu köşede yayınlayacağım ve tabii bazı açıklamalar vve yorumlarım olacak.
okuyucukosesi@yaseminboran.com
e-mail adresine göndereceğiniz yazıları bekliyorum.
devamı için tıklayınız

Ay hâli

Ay'ın değişen halleriyle birlikte nasıl değiştiğimizi bu köşede bulacaksınız.
 

Güneş'in bir burçtan geçmesi bir ay sürüyor. Buna karşılık Ay ikibuçuk günde burç değiştiriyor. Güneş'in tüm Zodyak yani burçlar kuşağını dolaşması bir sene alırken Ay için bu süre sadece bir ay... Aslında 28 gün... Kabaca bir ay diyebiliriz...
 

Ay bizim için çok önemli. Yani Dünya için... Çünkü dünyanın uydusu olan Ay, dünyaya en yakın gök cismi bu nedenle kütle itim-çekim etkisi en fazla hissedilen gök cismi. Öncelikle denizlerin çekilmesi, kabarıp taşması gözlemlenir bir etki, sonra bitkiler, hayvanlar ve insanların suya olan ihtiyaçları...
İnsan vücudunun yüzde elliden fazlası su... Yetişkinlerde vücut ağırlığına göre yüzde ellibeş, altmış ve hatta yüzde yetmişe varan bu oran bebeklerde yüzde doksanı buluyor... Suyu etkileyen Ay, insanı doğrudan etkiliyor.
Kan, salgılar, hormonlar insan halini değiştiriyor. Hatta salgıların ve hormonların insanı nasıl etkilediğini sanırım artık herkes biliyor. Kısaca akıl uçup gidiyor ve hormonlar, salgılar insanı yönetiyor.
 

Ay'ın değişen haliyle birlikte biz de değişiyoruz. Bazen çok etkileniyoruz, bazen hissetmiyoruz.
 

En fazla etkilendiğimiz ve ne zaman etkileneceğimizi araştıran “Ay Hali” köşesinde değişen hallerimize cevap ararken aynı zamanda Ay'ın bulunduğu burçlar aracılığı ile pratik hayatımızı kolaylaştıracak bilgilerin izini süreceğiz.